26 Şubat 2020

BAŞLARKEN

ile Cuma ERDOĞAN

Merhaba Dostlar;

Gazete, dergi veya internette gezinirken bir blog yayına girdiğinizde “Başlarken yazısı” âdet olmuş. Dostlarımla beraber, hiçbir iddiası olmayan yazılarımızı paylaşacağımız mütevazı bir site olsak da; biz de bu gelenekten uzak kalmayalım dedik.

Sayfa yöneticimiz, editörümüz Levent uzun süredir yazı istiyordu yazılarımızı paylaşacağımız bu sitede yayınlamak üzere. Tabii bu süreçte açık öğretim olarak okuduğum sosyoloji bölümünde birinci sınıfı tamamlamıştım artık.

O dönem iki ay kadar kuryelik yaptım. Bir diş laboratuvarı için yaya kuryelik yapıyor, günde en az 12 kilometre yol teptikten sonra eve yorgun gelince söyleniyor; iş sonrasında kıpırdayacak halim kalmıyordu. İçinde bulunduğum duruma uygun en iyi adı kardeşim İso koydu: “Sosyolog Kurye”.

Sonraları kendime birinci sınıfı bitirdiğim için “Çeyrek Sosyolog” dedim.

İkinci üniversite hakkı olan dostlarımızın hepsinin okuması gerektiği üzerine Neşe  “Dayım” ile çok konuşuyorduk. İzmir’e gittiğim bir gün “İşte! çeyrek sosyoloğunuz da geldi” diyince; isim çok hoşuna gitti Neşe Dayımın. Güçlü onayıyla birlikte isim annesi oldu böylece…

Evet, yazmak için herkese açık sitemiz… Yalnız bizim de “kırmızı çizgilerimiz” var. Gerici, faşist ve şoveniz yazılara yer vermeyeceğimizi şimdiden söyleyelim.

Keyifli okumalar… Biz hoş geldik; umarız siz de hoş bulmuşsunuzdur.

960 kez okunmuştur
Cuma ERDOĞAN
Follow me
Latest posts by Cuma ERDOĞAN (see all)